Kedves Érdeklődőnk!

Ha most kijelentem azt, hogy a lakásokban elfogadható hőfok csakis 22 Celsius Fok, akkor valószínűleg sokan írnak, vagy felháborodnak a kijelentésemen. Általánosságban a kényelmi hőfokot, amelyen se nem fázunk, illetve nem is izzadunk, az évszaktól, nemtől, testi adottságokból, ruházatból, illetve a korból szokták megmondani.

Gyakorlati példaként, ha bemegyünk egy öregek otthonába, ott melegebbet, míg egy főiskolán, vagy olyan helyen, ahol fiatalabbak tartózkodnak, hidegebb a hőmérséklet.

A nőknek, mivel magasabb a testhőmérséklete, általában 23-24 fok a megfelelő, míg egy meztelen férfiembernek pedig a 28 Celsius. (ezért is ajánlunk mindenféleképpen a vizesblokkokban a megfelelő fűtést)

Eddig írtam a megfelelő hőmérsékletről, de vajon mik befolyásolhatják ezt?

Egyértelműen befolyásoló tényező a kint lévő hőmérséklet, de sajnos ezen nem igazán tudunk mi építőipari vállalkozók segíteni.

Első és nagyon fontos tényező a falaink hőmérséklete:

Ha most odamegy a hőszigetelés mentes falához, és megfogja hidegnek érzi, mivel kevesebb, mint a test és a levegő hőmérsékletétől. Véleményem szerint már 3-5 fokos levegő, fal hőmérsékleti különbség hamar a belső levegő kihűlését idézi elő, amelyet a jobb közérzet érdekében többlet energiafelhasználással próbálunk kárpótolni. Vagyis mi keletkezik? Felesleges pénzkidobás az ablakon, amely a folyamatos gázáremeléssel csak növekedik.

Vélemény, hozzászólás?


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.